10 maja, 20:00 | Edyta Górecka + Tom J

on

// Edyta Górecka
Edyta jest wokalistką i autorką tekstów.
Wraz z zespołem tworzy utwory inspirowane brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji, lekkością akustycznych brzmień o tekstach natchnionych literaturą, wspomnieniami i marzycielskim spojrzeniem na rzeczywistość.
Na scenie muzycznej pojawili się pod koniec 2016 roku z utworem „Sierpień” oraz za sprawą dwóch konkursów – Skoda Auto Muzyka z ramienia Katarzyny Nosowskiej i krakowskie Synestezje – w których wygrane utorowały im dalszą muzyczną drogę. W marcu 2017 roku wydali swoją debiutancką EPkę „Portrety”, a wiosną wystąpili na festiwalu Spring Break. Byli nominowani do Opolskich Debiutów 2017. Docenieni przez jury Jarocińskich Rytmów Młodych zagrali na zeszłorocznej edycji Festiwalu w Jarocinie 2017, pojawili się również m.in. na Slot Art Festiwalu, czy CudaWiankach w Gdyni. Znaleźli się w dziesiątce finalistów Festiwalu Młodych Talentów 2017, wygrali 3. edycję Festiwal Supportów, a do tej pory dzielili scenę z takimi artystami jak np. MikromusicSMOLIK / KEV FOXRalph Kaminski czy Julia Pietrucha.

// Tom J
Tom J powstał pod wpływem fascynacji twórczością pisarzy Beat Generation jak Jack Kerouac czy Charles Bukowski i tradycyjnej amerykańskiej muzyki country czy folku odkrywanej na nowo przez współczesnych gigantów z Nashville takich jak Jack White czy Dan Auerbach. Wśród jego inspiracji może wymienić również Shakey’a Gravesa, Lera Lynn czy Pokeya LaFarge. Epka „Sad songs from the Countryside ” to 5 opowieści przesiąkniętych pogonią za wolnością, nostalgią ale i nadzieją. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „ Miasta” do którego inspiracją była książka Kerouaca „W drodze”.

☛ Bilety: 10 zł (w przedsprzedaży od 26 kwietnia), 15 zł w dniu koncertu na bramce. Możliwość rezerwacji przez info@magazynkultury.pl