14 czerwca, 20:30 | YUUKI + Funkasanki

on

// Funkasanki
Funkasanki – nieco ekscentryczna dwójka ze wschodniej Polski. Łączą muzykę elektroniczną, alternatywną i popową nie przejmując się gatunkami. Koncerty opierają na wiodącym wokalu, samplach, syntezatorach i perkusji. W maju 2017 nakładem własnego labelu AP Kolektyw wydali debiutancki album Funkasanki. Finaliści konkursu Opole Debiuty 2017, zdobywcy nagrody Grand Prix Festiwalu Noffa 2017.

Skład:
Anka Kaptór – wokal, pianino, syntezatory, flet poprzeczny
Przemek Starachowski – perkusja, sample, syntezatory

// YUUKI
YUUKI jest kompilacją elektroniki ze sporą dawką gitarowych riffów, charakterystycznego wokalu, transowych basów, refrenów zapadających w pamięć niosących lirykę, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie. To opowieści o tym co widzimy, czego doświadczamy lub pragniemy.
Na czele projektu stoi dziewczyna wychowana bez prądu i wody w środku bieszczadzkiego buszu. Jest kompozytorką, wokalistką, pianistką. W maju 2016 roku, tuż po przeprowadzce z Islandii, gdzie mieszkała, inspirowała się i komponowała materiał na debiutancką płytę na jej drodze pojawili się wspaniali muzycy – Krzysztof Siewruk, Michał Bocek i Filip Torres.
Na swoim koncie mają występy m. in. w Czwórka Polskie RadioRadio RAMTVN.
.W maju 2016 YUUKI nagrali sesję live „Higher” w towarzystwie smyczków 7.1 TRIO. W listopadzie 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla „Slow down” promującego debiutancki album. Premiera płyty już w czerwcu 2018.
U Nas zagrają w trio:
Robert Seniuta – push, korg, voc, skrzypce.
Rafał Hajduga – bass
Kasia Wypchło – vocal, synth

☛ Bilety: 15 zł (w przedsprzedaży na barze w Kolanko No 6 od 8.06), 20 zł w dniu koncertu. Możliwość rezerwacji przez info@magazynkultury.pl