22 marca, 18:00 | Wernisaż wystawy Wojciecha Odsterczyla „Kredki moją pasją”

on

17097439_1442931819070762_2321847547021289185_o

Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na wystawę rysunku Wojciecha Odsterczyla pod tytułem „Kredki moją pasją”, która odbędzie się 22 marca 2017 r., o godzinie 18:00, w Fundacji Magazyn Kultury przy ulicy Józefa 17 (Kolanko no 6). Kuratorem wystawy jest p. Emilia Gąsienica-Setlak.

„Z definicji artysta plastyk to osoba, która zajmuje się sztuką w jej wizualnym wymiarze. Posługując się środkami plastycznego przekazu tworzy przedmioty materialne. Artysta to zatem talent i rzemiosło w jednym. Talent w duszy, a rzemiosło w rękach. Podobno dobrze jest mieć coś także w głowie.

A jak jest z Wojtkiem? Trochę niestandardowo, bo głowa swój kształt i kierunek myślenia zawdzięcza Politechnice Krakowskiej i przedmiotom ścisłym, które tłumaczą świat poprzez cyfry i prawa fizyki. Talent to w jego przypadku bardziej melodia, która gra mu w duszy i każe tworzyć. No i ręce. Ciągle niecierpliwe nowych wyzwań, przebierające a to w kredkach, a to w farbach olejnych, a to znowu w nudnym ołówku.

Wojtka artystyczne spełnienie to definitywnie uśmiech odbiorców jego prac. Ich zaciekawienie i refleksja jaką emocję tym razem przedstawił w śmiesznej, kwadratowej głowie swojego kredkowego bohatera. Nigdy nie wiadomo czy odbija ona rzeczywistość, czy wręcz ją zaklina. Czy wzięła się z ulotnej myśli, uzbroiła się w symbole, tajemnicę i odrobinę magii czy jest może przemyślaną interpretacją konkretnych uczuć, które odnalazł w sobie lub wśród swoich najbliższych w danym momencie czasoprzestrzeni. W pracy twórczej Wojtka najważniejszym czynnikiem, który napędza całą jej machinę jest szczęście, które czerpie z malowania. Tym szczęściem w postaci kolorowych dzieł (…) chce się dzielić z Wami.

Pozwólcie mu na to.”

Wierna Fanka, Przyjaciółka i szczęśliwa Posiadaczka kilku prac Wojtka