31 stycznia, 18:00 | Wernisaż wystawy fotografii „Kirgistan”

on

Tematem przewodnim prezentowanych fotografii są pejzaże Kirgistanu oraz portrety lokalnej ludności. Oprócz waloru estetycznego wystawa ma także aspekt charytatywny. W trakcie jej trwania będzie istniała możliwość zamówienia i zakupu eksponowanych zdjęć w dowolnym formacie, a dochód ze sprzedaży prac zostanie przekazany na program stypendialny „Z rączki do rączki” dla utalentowanych dzieci z niezamożnych rodzin, realizowany przez Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika.

Organizacja działa na rzecz mieszkańców na terenie czterech gmin Masywu Śnieżnika, realizując własne programy, ale i wspierając lokalne inicjatywy. Fundusz otrzymał w zeszłym roku Europejską Nagrodę Obywatelską.
Olga Komornicka – pochodzi z małej wsi w Sudetach, gdzie spędziła połowę swojego życia. Od momentu, gdy kupiła swój pierwszy w życiu aparat, 7-letni Nikon D70, nie rozstawała się z nim na krok. Miejskie pejzaże oraz portrety to jej główna domena, jednak jako „góralka” nie stroni od fotografii krajobrazu.

Mateusz Michta – urodzony w Krakowie. Fotografia krajobrazu i portret to jego pasja, dzięki której nie tylko utrwala wrażenia z podroży, ale też stara się odtworzyć atmosferę odwiedzanych miejsc. Inspirowany przez wielkich fotografów jak Cartier Bresson czy Sebastiao Salgado, szuka „decydującego momentu”, żeby odtworzyć nastrój chwili oraz charakter poznawanych osób.

Ważne linki:

FB Horyzonty Zdarzeń
https://www.facebook.com/horyzontyzdarzenblog/

Blog Horyzonty Zdarzeń
https://horyzontyzdarzen.wordpress.com/

Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika
http://flms.pl/

O programie stypendialnym „Z rączki do rączki”
http://flms.pl/pl/programy/stypendialne/z-raczki-do-raczki.html