4 czerwca, 20:00 | Best of O!PLA na DKF MK

on

Panie i Panowie, na ostatni seans filmowy w tym roku akademickim zapraszamy Was na kolejną porcję filmów animowanych, jednak tym bardziej wyjątkowych, bo nagrodzonych podczas Polska Animacja, czyli ? Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA ?✨?
? O!PLA niedawno po raz szósty nagrodziła najlepszych twórców polskiej animacji. Od samego początku festiwalowi towarzyszy idea ,,docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, mieć znaczący charakter edukacyjny.”

? W najbliższy poniedziałek zapoznamy się z filmami nagrodzonymi: Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Tobołkami Koziołka Matołka w Konkursie Głównym. Wyprzedzając Waszą ciekawość, spieszymy podać, że nagrody przyznawane są w Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie 🙂
? W programie m.in.:
– ,,O MATKO!” (2017, 12’15”), reż. Paulina Ziółkowska (FUMI Studio/PWSFTviT w Łodzi)
i wiele, wiele innych….

* Do filmów wprowadzi nas organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz projektu O!PLA ACROSS THE BORDERS.

Zapraszamy do Magazynu Kultury ?