6 października, 16:30 | Warsztaty slamowe oraz SLAM z okazji Nocy Poezji

Magazyn Kultury zaprasza na 8. Noc Poezji do Kolanko No 6, na ostatnie wydarzenie literackie organizowane z ramienia fundacji.

?16.30-19.30 Warsztaty slamowe z Rudka Zydel [Ilość uczestników ograniczona do 15 osób. Obowiązują zapisy e-mailowe – info@magazynkultury.pl]

?Warsztaty dla adeptów sztuki slamerskiej poprowadzi Rudka Zydel. Należy przynieść ze sobą co najmniej 2 teksty poetyckie własnego autorstwa, na podstawie których będą pracować uczestnicy. Podczas zajęć słuchacze dowiedzą się jak można „łamać tekst”, ćwiczyć dykcję, uwalniać emocje czy radzić sobie ze stresem. ?

Rudka Zydel urodzona w 1987 roku, mieszka w Krakowie. Zwyciężczyni Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego 2017, V edycji Slam Poetry Night we Wrocławiu, 11. Spoke’n’Word Festival oraz bitwy na wiersze podczas festiwalu Polikultura na krakowskim Zabłociu. Mural z fragmentem zwycięskiego tekstu znajduje się na ścianie Warsztatu. Publikowała na łamach magazynu PROwincja, kwartalnika Arterie i w ramach cyklu „Wiersz nie jest cudem” Korporacji Ha!art.

Obowiązują zapisy przez info@magazynkultury.pl
Wstęp bezpłatny.

? 21.00 – 24.00 SLAM [obowiązują zapisy przez e-mail info@magazynkultury.pl oraz przed rozpoczęciem od 20.30 w ostatniej sali w Kolanko No 6]

***głośny aplauz i okrzyki***

Gwoli przypomnienia – zasady:

➡ Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność, która może do woli hałasować, by wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak.

To jest właśnie SLAM POETYCKI – kawiarniano-klubowa forma pojedynków słownych. Zwycięzca jest tylko jeden!

Slam to poezja na żywo.
Slam to poeta vs. publiczność.
Slam to aplauz albo gwizdy.

Wstęp wolny, dla zwyciezców są przewidziane literackie nagrody rzeczowe. Slam poprowadzi Jego Eminencja Tomasz Biskup.

ORGANIZATOR: Fundacja Magazyn Kultury oraz Gmina Kraków.
?https://krakowskienoce.pl/180441,artykul,strona_glowna.html?