Oh, boy! na DKF MK | 9 kwietnia, 20:00

on

W kwietniu postanowiliśmy zwrócić naszą uwagę w stronę kina niemieckiego, dysponującego jedną z najbardziej uznanych na świecie listą tytułów. Jednak nas najbardziej zainteresowały tytuły, które chlubnie zapisały się na kartach WSPÓŁCZESNEJ historii kinematografii niemieckiej. W tym miesiącu mamy przyjemność współpracować z ➡Goethe-Institut Krakau.
Następujący repertuar otworzymy razem z seansem filmu:

OH BOY!
reż. Jan Ole Gerster; kraj i rok produkcji: Niemcy, 2012; czas trwania: 83 min.

Współczesny Berlin, jako miasto kontrastów, zapewni schronienie każdemu, począwszy od wpisującego się w rysopis stereotypowego Niemca schludnie i nienagannie ubranego ważnego pracownika ważnej firmy, a kończąc na nieskrępowanych żadnymi konwenansami społecznymi artystami wszelkiej maści.
Niko Fischer (Tom Schilling) zdecydowanie ideowo czuje się bliższy tej drugiej grupie. Po porzuceniu studiów prawniczych, dwudziestoparolatek całe dni poświęca na błądzenie po Berlinie, gdzie mimochodem poszukuje sensu życia i swojego miejsca w rzeczywistości, a przy okazji wiecznie niedostępnego dla niego kubka kawy.
Utrzymując się z pieniędzy przeznaczonych na opłatę studiów, Niko koi swój weltchmerz alkoholem i dymie wypalanych co chwilę papierosów. Bohater, jednak wymyka się jednoznacznej ocenie. Postać Niko budzi sympatię, jako przedstawiciel pokolenia skazanego na sukces, w którym pokładane są wielkie nadzieje, a które niestety staje się ofiarą przerostu ambicji nas rzeczywistymi umiejętnościami, nie popada w pretensje. Przewijające się podczas wędrówki Niko oryginalne i lekko przerysowane postaci w humorystyczny sposób obrazują absurdy życia codziennego.

OH BOY!, będący debiutem fabularnym Jana Ole Gerstera, został uhonorowany tytułem europejskiego odkrycia roku Europejskich Nagród Filmowych, przyznawanych w 2013 r.

?Po więcej informacji zapraszamy na nasz fanpage ➡ DKF Magazyn Kultury

Zapraszamy ?